نرم افزار کلاس مجازی در آموزش آنلاین

Table of Contents

در این مقاله نگاهی به نرم افزار کلاس مجازی در اموزش آنلاین خواهیم داشت. آموزش آنلاین و تدریس از راه دور یکی از روش‌های نوین آموزش زبان است که در سال‌های اخیر جایگزین آموزش حضوری شده است. تصور بسیاری افراد از آموزش آنلاین یک ویدئوی از راه دور است. استاد در آن روی تخته فیزیکی کلاس، مانند کلاس حضوری به زبان‌آموز آموزش‌های لازم را ارائه می‌دهد. به همین دلیل این تفکر را دارند که آموزش آنلاین زبان نمی‌تواند به اندازه‌ی آموزش حضوری مؤثر باشد. اما در حقیقت نرم‌افزارهای آموزش آنلاین راهی جدید را برای یادگیری زبان دوم باز کرده‌اند.

1- تعامل بیشتر با استاد به دلیل داشتن یک پلتفرم مشترک برای نوشتن

در نرم‌افزارهای آموزش آنلاین برعکس کلاس‌های حضوری که فقط استاد می‌تواند روی تخته بنویسد یک پلتفرم مشترک وجود دارد. هم استاد و هم دانشجو امکان نوشتن روی آن را دارند.در نرم افزار کلاس مجازی، برای مثال وقتی که استاد از زبان‌آموز می‌خواهد جمله‌ای را به زبان انگلیسی ترجمه کرده و بنویسد، دانش‌آموز به راحتی می‌تواند این جمله در نرم‌افزار نوشته و استاد ایرادات و مشکلات موجود را تصحیح کنید.

2- امکان اشتراک‌گذاری فایل‌های متنی، صوتی و تصویری در نرم افزار کلاس مجازی

فایل‌های صوتی و تصویری نقش زیادی در آموزش زبان دارند. در کلاس‌های آنلاین، دردسر جابه‌جایی فایل‌های صوتی و تصویری روی فلش را نخواهید داشت. یک پلتفرم مشترک وجود دارد و استاد فایل‌ها را روی آن بارگذاری می‌کند. همه‌ی دانش آموزان امکان دسترسی به فایل‌ها را در هر زمانی دارند و می‌توانند آن‌ها دانلود کنند.

3-  امکان اشتراک‌گذاری صفحات وب و فایل در زمان آموزش

برای اجرای یک فیلم و یا نشان دادن یک صفحه وب در حین تدریس به امکاناتی همچون ویدئو پروژکتور نیاز است. ممکن است بسیاری از کلاس‌ها این امکانات را نداشته باشند. در کلاس‌های آنلاین استاد لینک صفحات وب، تصاویر و ویدئوهای لازم را به راحتی در کلاس اجرا می‌کند. امکان به وجود آوردن یک محیط فعال و پویا برای یادگیری زبان وجود دارد.

در پایان مطالعه مقاله مزایای آموزش آنلاین زبان را به شما پیشنهاد میکنیم.

 

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *