زبان آلمانی

8 فیلم عالی برای یادگیری زبان آلمانی

اگر می‌خواهید زبان آلمانی را به خوبی یاد بگیرید و مثل آلمانی‌زبانان صحبت کنید، باید مکالمه‌های روزمرۀ کسانی را که به این زبان صحبت می‌کنند بشنوید. چه راهی بهتر است تماشای فیلم آلمانی؟ اگر یادگیری را با تفریح همراه کنید، مسیرتان بسیار لذت‌بخش خواهد بود. کافی است فیلم‌های خوب آلمانی را بشناسید و با ثبات قدم، پیش بروید تا بتوانید این زبان را مثل یک آلمانی زبان صحبت کنید.

در این مطلب، فیلم عالی را برای یادگیری زبان آلمانی معرفی خواهیم کرد. با ما همراه باشید!

فیلم موج (Die Welle)

فیلم موج (Die Welle) فیلمی روان‌شناختی، اجتماعی و سیاسی است و تأثیر اقدامات هیتلر را روی مردم به تصویر می‌‎‌کشد. کارگردان این فیلم دنیس گنسل است. فیلم موج در سال 2008 نمایش داده شد و در ده هفتۀ اول، 2 میلیون سیصد هزار نفر برای مشاهده آن به سینما رفتند. هنگام تماشای این فیلم، این سوال پیش می‌آید که آیا پدیدۀ فاشیسم در دنیای مدرن ظهور می‌کند؟ مسلماً بله!

ایستگاه‌های صلیب (Kreuzweg)

فیلم راه صلیب (Kreuzweg) در مورد زن جوانی است که خودش را وقف مذهبش کرده است. هیچ  چیز نمی‌تواند خللی در سرسپردگی این زن به مذهبش ایجاد کند، نه پسر مورد علاقه‌اش و نه دنیای مدرن. در این فیلم، اتفاقات آخرین روز زندگی مسیح نیز روایت شده است. مسافری جوان این مسیر را در پیش می‌گیرد و در هر ایستگاه، دعای مشخصی را می‌خواند و در نهایت، به ایستگاه چهاردهم می‌رسد و مسیر کامل می‌شود.

فرزندان هیتلر (Hitlers Kinder)

فرزندان هیتلر (Hitlers Kinder) فیلمی روان‌شناختی در مورد تأثیر فاشیسم بر جوانان است. فرقی نمی‌کند به تازگی شروع به یادگیری زبان آلمانی کرده‌اید یا تا سطح متوسط نیز پیش رفته‌اید، در هر صورت، تماشای این فیلم می‌تواند برای‌تان مفید باشد.

در برابر دیوار (Gegen die Wand)

فیلم در برابر دیوار (Gegen die Wand) در سال 2004 اکران شد و کارگردان آن فاتح آکین است. کاهیت تومروک، مرد میان‌سال آلمانی، پس از مرگ همسرش، به مشروب و مواد اعتیاد پیدا می‌کند. او اقدام به خودکشی می‌کند، اما جان سالم به در می‌برد. کاهیت را به بیمارستان روانی می‌برند. در این بیمارستان با زنی که اقدام به خودکشی کرده است آشنا می‌شود. این زن با کاهیت درد دل می‌کند و به او می‌گوید در خانواده‌ای محافظه‌کار زندگی می‌کند که قوانین سفت و سختی را برایش وضع کرده‌اند، در نهایت، از او می‌خواهد با همدیگر ازدواج کنند. کاهیت در ابتدا درخواست ازدواج زن را رد می‌کند، اما بعداً نظرش عوض می‌شود. بعد از آن، داستان جالب می‌شود.

فیلم آزمایش (Das Experiment)

فیلم آزمایش (Das Experiment) در سال 2001 به نمایش در آمد و کارگردان آن الیور هرشبیگل است. این فیلم اقتباسی از رمان جعبه سیاه، اثر ماریو جیوردانو، است. این فیلم در مورد تجربه‌های یک زندانی است  و برگرفته از اتفاقاتی است که در زندان استفورد رخ داده است.

فیلم Axolotl Overkill

فیلم Axolotl Overkill در سال 2017 اکران شد و کارگردان آن هلن هگمن است. داستان این فیلم در مورد میفتی، دختری 16 ساله، است که ظاهرش شبیه به دختران دوازده ساله است، اما رفتارش مانند زنی سی ساله است. پس از مرگ مادرش، این دختر در کنار خواهران و برادران ناتنی‌اش در برلین زندگی می‌کند. او دختری سرکش، غمگین و حساس است. دوستان میفتی هم‌سن و سال خودش نیستند، بلکه از او بزرگ‌تر هستند. این فیلم جذاب در مورد این دختر و ارتباط او با اطرافیانش است.

فیلم بدو لولا بدو (Lola rennt)

لولا بدو لولا (Lola rennt) از فیلم‌های آلمانی بسیار محبوب است که عده زیادی از اشخاص آن را دیده‌اند یا حداقل اسم آن را شنیده‌اند. این فیلم در سال 1998 اکران شد و جوایز متعددی را نیز به خود اختصاص داد. این فیلم در مورد دختری به نام لولا است که باید ظرف بیست دقیقه پول لازم را پیدا کند تا جان دوست‌پسرش را نجات دهد. این فیلم برای مبتدیان و کسانی که در سطح متوسط هستند بسیار مناسب است. به شما توصیه می‌کنیم این فیلم را به زبان آلمانی یا با زیرنویس آلمانی ببینید.

باربارا (Barbara)

باربارا پزشکی است که در دوران جنگ سرد، می‌خواهد آلمان شرقی را ترک کند. او را دستگیر می‌‌کنند، به یک مرکز پزشکی در روستا می‌برند و زیر نظر می‌گیرند. اگر فیلم‌هایی با ریتم کند را دوست دارید، از تماشای این فیلم لذت خواهید برد.

سخن آخر

تا به این‌جا با هشت فیلم جذاب آلمانی آشنا شدید، اما سینمای جذاب آلمان فقط به این چند فیلم محدود نمی‌شود. برای یادگیری زبان آلمانی با فیلم، بهتر است فیلم‌هایی را انتخاب کنید که از تماشای‌شان لذت می‌برید. بدین ترتیب، از این روش خسته نخواهید شد. همچنین بهتر است هنگام تماشای فیلم، واژگان جدیدی را که می‌شنوید یادداشت کنید. بدین ترتیب، این واژگان را با تلفظ صحیح به یاد خواهید سپرد. اگر در ابتدای مسیر، پیشرفتی را مشاهده نکردید، دلسرد نشوید، بلکه با جدیت به مسیرتان ادامه دهید تا شاهد پیشرفت‌تان باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا